لو رفتن ماجرای یک قتل حین نظافت منزل پس از 6 ماه!

معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از بازداشت خدمتکاری خبر داد که در پوشش پرستار، مردی مسن را با داروهای خواب‌آور به قتل رسانده و سپس اموال با ارزش منزلش را سرقت کرده بود.

در تیرماه امسال پرونده‌ای با موضوع "فوت مشکوک" مردی 61 ساله به نام صابر به دادخواهی خواهر متوفی از شعبه هفتم بازپرسی دادسرای امور جنایی تهران به کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد. محتویات پرونده حاکی از آن بود، متوفی در تاریخ دوازدهم دی ماه سال گذشته در اثر بیماری فوت و سپس با مجوز پزشکی قانونی دفن شده است. خواهر متوفی پس از گذشت 6 ماه، حین نظافت منزل برادرش، متوجه یکسری داروهای خواب‌آور شد و با توجه به بیماری متوفی و عدم ارتباط بیماری وی  به داروهای خواب‌آور، موضوع فوت برادرش مبنی بر اینکه توسط پرستارش روی داده باشد، قوت گرفت.

شاکی با حضور در اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ به مأموران گفت: برادرم به علت بیماری، خانم پرستاری به نام فریبا 35 ساله را توسط یک شرکت خدماتی استخدام کرده بود، این شخص حدود یک ماه در منزل برادرم حضور داشت تا اینکه همان روز با ما تماس گرفت و خبر فوت برادرم را داد و هیچ اطلاعی دیگر از او نداشتیم.

وی افزود: حین بررسی منزل برادرم، متوجه شدم اموال از قبیل اسناد و مدارک هویتی برادرم به سرقت رفته و در این رابطه به فریبا مظنون هستم.

کارآگاهان پس از شنیدن اظهارت شاکی و بررسی محتویات پرونده، دستگیری پرستار را در دستور کار خود قرار دادند که با مراجعه به شرکت خدماتی متوجه شدند فریبا به علت اعتیاد از کار اخراج شده است و ادامه تحقیقات مشخص شد فریبا در شرکت خدماتی دیگری مشغول به کار بوده که به علت سرقت از آنجا نیز اخراج شده است.

کارآگاهان با جمع‌بندی قرائن و شواهد به این نتیجه رسیدند که پرونده فوت عادی نبوده و قتل اتفاق افتاده است.

با توجه بلامکان بودن قاتل، کارآگاهان با بهره‌گیری از روشهای علمی کشف جرم، محل تردد وی را در محدوده شرق تهران شناسایی کرده و در یک عملیات پلیسی در مورخه نهم مهر ماه متهم را دستگیر و به اداره دهم منتقل کردند. فریبا در تحقیقات اولیه منکر هرگونه بزهی شد اما با دیدن قرائن و شواهد کاملاً علمی پلیس، به ناچار لب به اعتراف گشود و ضمن قبولی قتل گفت: برای کار از شهرستان به تهران آمدم و به یک شرکت خدماتی مراجعه کردم؛ آنها مرا به متوفی معرفی کردند و با انعقاد قرارداد سه ماه در آذر ماه سال گذشته در منزل متوفی چند ساعتی کار و از او پرستاری می‌کردم. وی ادامه داد: از آنجایی که پول نداشتم و به مواد مخدر اعتیاد داشتم و تازه یک ماه بود مشغول به کار شده بودم، نقشه سرقت از منزل متوفی را کشیدم که با تهیه 30 قرص خواب‌آور، غذای شام او را مسموم و پول به مبلغ یک میلیون تومان و اسناد و مدارک را سرقت کردم و در همانجا خوابیدم. وقتی که صبح بیدار شدم دیدم صابر حال خوبی ندارد که سریعاً با اورژانس تماس گرفتم اما دیر شده بود وقتی عوامل اورژانس رسیدن صابر فوت کرد که با خواهراش تماس گرفتم و خبر فوتش را دادم، سپس فرار کردم.

کارآگاهان در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی متوجه شدند، متوفی قبل از روز فوتش ضمن تماس با سامانه پلیس 110، گزارش سرقت از منزل توسط فریبا را به پلیس اعلام کرده بود. سرهنگ مرتضی نثاری؛ معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با توجه به اقدامات ویژه کارآگاهان اداره دهم، قاتل پرونده فوت مشکوک دستگیر و به انگیزه سرقت معترف شد. به گفته وی، متهم با صدور قرار قانونی توسط بازپرس پرونده برای ادامه تحقیقات تکمیلی در اختیار کارگاهان پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی متذکر شد: برای استفاده از نیروهای خدماتی تحت هر عنوانی (نظافت منزل، پرستار کودک یا افراد مسن) حتماً از شرکتهای معتبر دارای مجوز خدمات فوق گرفته شود، پس از استخدام نیروی خدماتی حتماً نظارات کامل و دقیق نسبت به اجرای انجام امورات وی صورت گیرد و از دسترس بودن اموال با ارزش (پول، طلاجات، اسناد و مدارک) پرهیز شود که خود باعث وسوسه نیروی کار می‌شود.

نثاری خاطرنشان کرد: شرکتهای خدماتی پیش از استخدام نیروهای خدماتی حتماً وضعیت سلامت جسمانی (عدم اعتیاد به مواد مخدر) و سوابق کیفری وی را از مراجع ذی صلاح اخذ کنند.

منبع

باربری زرین بار

شماره تلفن های باربری

00 26 00 77

07 80 79 77

 

48 80 79 77

44 60 39 77

 

55 60 39 77

55 60 39 77

 

60 30 12 77

54 20 12 77

 

55 20 12 77

70 47 11 22

 

58 53 11 26

درباره زرین بار

شرکت خدماتی زرین در زمینه باربری و حمل و نقل اثاثیه ، وانت بار ، نیسان بار ، بسته بندی اثاثیه منزل ، نظافت منزل ، لوله بازکنی با مجوز رسمی از اتحادیه و به شماره ثبت 42031 فعالیت رسمی دارد.

جواز کسب و کار

photo 2016 08 03 19 08 01

آمار بازدید

امروز41
دیروز171
این هفته881
این ماه500
کل292149

اطلاعات مراجعه کننده


جمعه, 14 آذر 1399 08:30
طراحی شده توسط CoalaWeb
تماس فوری